Facebook
EMERMED na YouTube
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner


Blog


12 lipca 2021

Safety Day w firmie

Czy rzeczywiście pierwsza pomoc i bezpieczeństwo mogą nie być nudne?


Odpowiedź jest jedna – owszem mogą, a nawet więcej – mogą okazać się zupełnie ciekawą i innowacyjną formą spędzania razem czasu w firmie, a także przez swoją atrakcyjność niejednokrotnie są bardziej efektywną formą zajęć.
Gdyby tak standardowe szkolenie zastąpić ciekawymi pozoracjami, scenariuszami, które stałyby się dla uczestników prawdziwym wyzwaniem? Gdyby postawić ich przed koniecznością przełamania strachu przed widokiem krwi i obrażeń, zorganizować zawody w prawidłowym prowadzeniu resuscytacji, przeprowadzić przez ewakuację z zadymionego pomieszczenia? To tylko nieliczne przykłady tego, jak może wyglądać takie przedsięwzięcie. Zajęcia można również dobrać w taki sposób, aby przypomnieć pracownikom, gdzie np. w firmie znajduje się AED albo apteczki pierwszej pomocy.
To jak będzie ciekawie i efektywnie zależy w dużej mierze od firmy, która będzie odpowiadała za organizację, dlatego warto wybrać taką, która ma w tej kwestii doświadczenie, a także specjalizuje się np. w ratownictwie, dzięki czemu zapewni odpowiedni walor edukacyjny przedsięwzięcia.

Safety Day – jakie niesie za sobą korzyści?


Przede wszystkim daje możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym – czyli zorganizowania integracji z jednoczesnym dopełnieniem obowiązków organizacji cyklicznych szkoleń w zakresie BHP, ewakuacji, czy pierwszej pomocy, spoczywających na pracodawcy. Dodatkowo ważny jest aspekt wizerunkowy, gdyż poczucie bezpieczeństwa jest jednym z bardzo istotnych czynników dla pracowników. Jeśli odpowiednio podejść do tematu organizacji dnia bezpieczeństwa w firmie, z powodzeniem może się on stać również doskonałym materiałem do promocji firmy.

Jeśli chcesz zorganizować w swojej firmie Safety Day - zapraszamy do kontaktu z Działem Szkoleń - kontakt znajdziecie TUTAJ.