Blog | Wszystkie wpisy
Mam AED i co dalej?
Co sprawdzać, żeby urządzenie AED było zawsze gotowe do użycia?
Nowoczesne podejście do bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo pracowników to jedno z kluczowych zagadnień nowoczesnych firm, gdyż świadczy o wartościach, jakimi się kierują w biznesie, a także niewątpliwie wpływa na sposób postrzegania firmy przez kontrahentów, ale i kandydatów na rynku pracy.
Rescue Team w Twojej firmie
Ilość osób wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy w firmie jest zależna od ryzykowności miejsca pracy oraz liczby zatrudnionych pracowników. A może by tak warto rozważyć pójście o krok dalej i stworzenie w zakładzie pracy Rescue Team? Zorganizowanie takiego zespołu w przedsiębiorstwie daje wiele możliwości i po prostu warto go mieć.
Jaki defibrylator wybrać do firmy?
Firmy stale prześcigają się w działaniach mających za zadanie polepszenie swojej przewagi konkurencyjnej. Jednym ze sposobów jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Łatwy dostęp do stanowiska pierwszej pomocy jest doskonałym działaniem CSR-owym, a także mocnym atutem przy wyborze nowego pracodawcy, szczególnie w zawodach zwiększonego ryzyka, dzięki czemu możemy zwerbować do pracy najlepszych specjalistów w swojej branży.
Safety Day w firmie
Safety Day – czy bezpieczeństwo musi być takie nudne? Szkolenia z zakresu BHP już na co dzień zagościły w życiu każdego pracownika i jest to raczej jeden z tych elementów, które kolokwialnie rzecz ujmując, trzeba po prostu „odfajkować”. I wydawałoby się, że nic w tej kwestii się nie zmieni, a jednak. Idąc z duchem czasu, wiele firm decyduje się na organizację tzw. dnia bezpieczeństwa.
Hipotermia pourazowa
Każdy z nas doświadczył pierwszego stopnia wychłodzenia organizmu jakim jest hipotermia. Jak objawiał się ten stan? Oczywiście uczuciem zimna, ale też pojawieniem się tzw. dreszczy czyli niekontrolowanych drżeń mięśniowych.
Jak pomóc w zwalczaniu pandemii COVID 19?
Jak mogę pomóc w walce z pandemią? Jak mogę pomóc medykom i pacjentom?
Fakty i mity - kaszel
Bywa jednak tak, że braki w wiedzy uzupełniamy zasłyszanymi plotkami i nieokrzesaną wyobraźnią, co prowadzić do kuriozalnych lub całkiem strasznych rezultatów. W rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych, a czasami niebezpiecznych plotek bardzo pomaga łatwy dostęp do Internetu.
Ratownik Drogowy - Natanael
Życie pokazuje, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie. Historie, które otrzymujemy od naszych kursantów są na to najlepszym dowodem. Utwierdzają nas w przekonaniu, że to co robimy jest ważne. Każda prawidłowa reakcja na sytuację zagrażającą życiu zwiększa znacząco szanse na uratowanie człowieka. Pomimo tego, że na zakończenie każdego kursu życzymy jego uczestnikom, aby zdobytego doświadczenia nie musieli wykorzystywać, to jesteśmy dumni, gdy w niespodziewanej sytuacji potrafią zachować się prawidłowo.
Padaczka, epilepsja, drgawki – pierwsza pomoc
W czasie ataku drgawek poszkodowany jest nieprzytomny, niezależnie od tego, że jego ciało doświadcza właśnie niekontrolowanych skurczów mięśni. Niestety dochodzi także do szczękościsku, który może spowodować u poszkodowanego przygryzienie wargi, policzka lub języka.