Facebook
EMERMED na YouTube EMERMED na Instagramie
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner


Blog


16 lutego 2022

Mam AED i co dalej?

Mam AED i co dalej?

Zakup defibrylatora AED to ważna i potrzebna decyzja. Często jednak po montażu zapominamy, że jest to urządzenie, które wymaga nadzoru i kontroli, aby zawsze było gotowe do użycia.

Większość dostępnych na runku urządzeń wykonuje najczęściej codziennie tzw. autotest, sprawdzając samodzielnie swój #stangotowości. Jeśli cokolwiek jest nie w porządku, defibrylator zakomunikuje to np. mrugającym światełkiem. Aby jednak taki komunikat wychwycić należy regularnie do AED zaglądać. Warto więc wyznaczyć osobę, która będzie np. raz w tygodniu sprawdzać czy taki błąd nie został zgłoszony przez urządzenie. Jeśli w firmie znajduje się wiele urządzeń dobrze jest już na etapie zakupu pomyśleć o modelach, do których można dokupić system monitorowania, dzięki czemu możliwe jest nadzorowanie dużej ilości AED bez konieczności bezpośredniego zaglądania do nich (aczkolwiek nawet wtedy warto od czasu do czasu to zrobić).

AED to zakup na lata ale są elementy, które wymagają wymiany, gdyż posiadają daty ważności – jest to #bateria i #elektrody. W zależności od modelu urządzenia mają one różne okresy przydatności, także również ten element warto wziąć pod uwagę na etapie zakupu. AED zwykle powiadomi nas o słabej baterii, jednak nie wszystkie modele monitorują stan elektrod. Warto zakup zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż nie wszystkie są dostępne „od ręki”.

Jeśli AED zostało użyte konieczna jest przynajmniej wymiana elektrod – te są jednorazowe.

W naszym Sklepie Ratowniczym kupicie nie tylko urządzenie, akcesoria i oznakowanie, ale i wszystko co niezbędne do utrzymania go w stanie gotowości, bo przecież w tym celu jest kupowane, aby było, gdy zajdzie taka potrzeba.