Facebook
EMERMED na YouTube
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner


Ćwiczenia i symulacje

Prowadzimy szkolenia dla PSP, OSP, zakładowych straży pożarnych, jednostek i służb ochrony przeciwpożarowej, jednostek współpracujących z systemem PRM i KSRG: WOPR, GOPR, TOPR itp., a także Policji, Wojska Polskiego oraz Straży Granicznej.

Na potrzeby tych służb możemy zrealizować ćwiczenia i symulacje w realistycznych warunkach np. na Poligonie Ratowniczym - to teren przygotowany do zaawansowanych ćwiczeń i symulacji przez specjalistów z dziedziny ratownictwa technicznego, poszukiwawczego, ekologicznego, wysokościowego oraz terroryzmu i działań niekonwencjonalnych.

Na potrzeby ćwiczeń możemy przygotować:

  • wypadki z udziałem kaskaderów (inscenizowane, lecz niezwykle realistyczne), w tym potrącenia pieszych przez samochody,
  • charakteryzację poszkodowanych (z wykorzystaniem sztucznych ran oraz sztucznej krwi),
  • pożary obiektów i samochodów,
  • wypadki masowe,
  • różnego rodzaju symulacje, w tym wymagające ewakuacji poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych.

Scenariusz realizowanych ćwiczeń jest zawsze ustalany indywidualnie i dostosowany do potrzeb klienta.

Ćwiczenia praktyczne pozwalają zgrać zespół i zminimalizować ewentualne braki w przeszkoleniu. Podczas różnego rodzaju symulacji uczestnicy mają okazję przeszkolić się w zakresie sytuacji, z którymi potencjalnie mogą się zetknąć w realnych warunkach. Regularne ćwiczenia praktyczne zwięszają efektywność służb, a stopień ich przygotowania przekłada się na ilość uratowanych ludzi i mienia.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym Działem Szkoleń.

« powrót