Facebook
EMERMED na YouTube
Operator drona Działania poszukiwawczo - ratownicze
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner


SARD - nowy projekt szkoleniowy dla operatorów dronów

SARD (Search and Rescue Drone) to unikalny ogólnopolski program edukacyjny, który Grupa EMERMED® realizuje we współpracy z DRON HOUSE S.A. Projekt SARD skierowany jest do operatorów dronów, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności i posiadany sprzęt, do współpracy ze służbami ratowniczymi w wielu typach działań.


Na całym świecie drony są coraz szerzej wykorzystywane w ratownictwie, poczynając od prowadzenia akcji poszukiwawczych, przez wsparcie dowodzenia, monitorowanie, po transport. Aby operator drona mógł być realnym wsparciem podczas akcji ratowniczej, musi mieć wiedzę w zakresie tego jak ona wygląda, jakie są procedury działania poszczególnych służb, jak się podczas akcji komunikować, na jakie elementy zwracać uwagę.

 

Podczas jednodniowego szkolenia uczestnicy otrzymują przydatny zasób wiedzy praktycznej, dotyczącej nie tylko bezpośredniego zastosowania dronów, ale i innych aspektów związanych z ratownictwem i pierwszą pomocą. Wiedza ta może się okazać niezwykle przydatna w wielu krytycznych momentach w życiu.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu oraz identyfikatora SARD, usprawniającego współdziałanie ze służbami na miejscu zdarzenia. Program szkolenia SARD uzyskał pozytywną opinię Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Informacje na temat kursu oraz możliwości zapisu znajdują się na stronie www.ratowniksard.pl

Terminy szkoleń>>>

« powrót