Facebook
EMERMED na YouTube
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Baner


KPP - Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Co musisz wiedzieć o kursach KPP w GRUPIE EMERMED®?

Najważniejsze jest to, że w przeciwieństwie do większości innych podmiotów szkolących w zakresie KPP, dla nas priorytetami są: bardzo wysoki poziom merytoryczny oraz efektywność i zadowolenie klientów. Zarówno sobie samym, jak i uczestnikom szkoleń nasi trenerzy KPP stawiają wysokie wymagania. Dzięki ogromnemu trudowi wkładanemu w każdą edycję kursu KPP, uzyskujemy bardzo wysoką zdawalność egzaminu państwowego (ponad 95 %) oraz wysokie oceny uczestników.

Wieloletnie doświadczenie i dobór najlepszych trenerów - między innymi ratowników medycznych, którzy zajmują czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach ratowniczych (4. miejsce na świecie podczas najważniejszych mistrzostw ratowniczych w Rally Rejviz 2015) sprawiły, że jesteśmy wiodącym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce o bardzo dobrej reputacji. Dotychczas przeszkoliliśmy już ponad 9000 Ratowników KPP, a corocznie do tego grona dołącza kolejnych 900 osób.

Czym jest kurs KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY?

KPP to najbardziej zaawansowany kurs z zakresu pierwszej pomocy, jaki może ukończyć osoba bez wykształcenia medycznego. Jego program jest ściśle określony w przepisach prawa, a prowadzić go mogą wyłącznie uprawnione podmioty. Kurs z założenia przeznaczony jest dla jednostek związanych z ratownictwem, takich jak: PSP i OSP, WOPR, GOPR, Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Straż Miejska, Straż Gminna, jednostki ochrony przeciwpożarowej, jednostki i podmioty współpracujące z systemem PRM oraz osoby pracujące przy zabezpieczeniach medycznych imprez masowych. Kurs KPP określany jest niekiedy jako kurs ratownika medycznego, co jest jednak nieprawidłowym określeniem, gdyż ratownik medyczny to zawód. Określenie bliższym prawdzie będzie już kurs ratownictwa medycznego, ale najlepiej jeśli kurs KPP określimy jako kurs ratownika.

Kurs obejmuje postępowanie zgodnie z procedurami Państwowej Straży Pożarnej oraz prowadzony jest z wykorzystaniem zestawów PSP R-1 stanowiących ogólnopolski standard wyposażenia jednostek ratowniczych.

Kurs zakończony jest egzaminem państwowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje tytuł RATOWNIKA zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym - tytuł ważny jest przez 3 lata i podlega recertyfikacji, która polega na ponownym podejściu do egzaminu. Ratownik ma prawo do udzielania pomocy medycznej na poziomie KPP w ramach członkostwa lub współpracy ze służbami profesjonalnymi.

Szczegółowy program kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, jego cena oraz zakres uprawnień Ratownika sprawdzisz pobierając plik z informacjami szczegółowymi (na dole strony).

Kurs KPP trwa 66 godzin, które realizowane są zazwyczaj w 6 dni. W ostatnim dniu odbywa się egzamin, w tym egzamin recertyfikacyjny (szczegóły poniżej).

Co jest ważne przy wyborze kursu KPP - krótki poradnik "CENA TO NIE WSZYSTKO"

Zdajemy sobie sprawę, że przed kursem ciężko jest sprawdzić, czy wybrany organizator spełni wszystkie deklaracje złożone w ofercie na swojej stronie internetowej. Dlatego chcemy Ci pomóc w trafnym wyborze.

Jeśli znalazłeś inną, na przykład tańszą ofertę i zastanawiasz się jeszcze nad ostatecznym wyborem, a zależy Ci, by odbyć profesjonalny kurs i zostać potraktowanym uczciwie, sugerujemy sprawdzenie, czy organizator gwarantuje Ci to samo co my oraz czy kurs ten prowadzony jest zgodnie z prawem. Jeśli organizator kursu KPP nie spełnia wszystkich wymagań określonych w przepisach, uzyskane przez Ciebie zaświadczenie będzie nieważne i grozi Ci jego cofnięcie na drodze administracyjnej oraz konieczność ponownego udziału w całym kursie i podejścia do egzaminu.

Przez podjęciem decyzji sprawdź zatem, czy:

 • zajęcia trwają minimum 66 godzin, przy czym czas egzaminu nie może być wliczony w czas zajęć - kursy KPP realizowane w czasie krótszym niż 6 dni są najprawdopodobniej organizowane niezgodnie z przepisami,

 • organizator posiada odpowiednie zezwolenie na prowadzenie kursów KPP - poproś o przesłanie kopii decyzji wojewody - wysłanie tych dokumentów e-mailem powinno zająć solidnemu organizatorowi nie więcej niż kilka minut - jeśli oczekiwanie na dokumenty wydłuża się, być może organizator kursu nie posiada wszystkich zezwoleń,

 • kadra prowadząca kurs wpisana jest na listę uprawnionych do prowadzenia zajęć - poproś o imienną listę kadry instruktorskiej,

 • komisja egzaminacyjna składa się z właściwych osób - dwóch lekarzy oraz przedstawiciela podmiotu szkolącego - poproś o imienną listę członków komisji oraz kopię upoważnienia przewodniczącego komisji, wydane przez wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie medycyny ratunkowej,

 • otrzymasz paragon fiskalny lub fakturę VAT - co najmniej jeden z tych dokumentów finansowych musi być wystawiony przez każdy podmiot, który organizuje kursy, a odmowa wystawienia oznacza, że kurs organizowany jest nielegalnie.

Każdy organizator ma obowiązek przedstawić Ci te dane przed kursem. Jeśli unika on udzielenia odpowiedzi na ww. pytania, najprawdopodobniej kurs Kwalifikowana Pierwsza Pomoc jest niezgodny z przepisami.

Wyjątkowe cechy naszych kursów KPP

Zawsze podkreślamy, że nasze kursy są wyjątkowe i bierzemy pełną odpowiedzialność za te słowa. Potwierdzają to zadowoleni klienci. Co nas wyróżnia?

 • Wciągające zajęcia - nie tylko ciekawe wykłady, lecz również intensywne ćwiczenia, symulacje, scenariusze i pozoracje,

 • Solidne przygotowanie do egzaminu - oprócz ćwiczeń zapewniamy zwięzłe, konkretne i przyjazne materiały szkoleniowe,

 • Doświadczona kadra trenerska - zajęcia prowadzą wyłącznie czynni zawodowo ratownicy medyczni i strażacy z ogromnym doświadczeniem, ciągle aktualizujący swoją wiedzę, zdobywający czołowe miejsca na zawodach ratowniczych,

 • Wszechstronne podejście - ćwiczenia i scenariusze realizujemy nie tylko w Centrum Szkoleniowym i na Poligonie Ratowniczym, ale również w jednostkach straży pożarnej, na basenie, w warunkach realnego ruchu ulicznego oraz w trudno dostępnym terenie - poziom trudności dostosowujemy do specyfiki grupy,

 • Zajęcia na Poligonie Ratowniczym - co najmniej 1 dzień zajęć realizowany jest na Poligonie Ratowniczym ,

 • Realistyczne pozoracje - w pozoracjach wykorzystujemy sztuczne rany i ucharakteryzowanych pozorantów,

 • Wysokiej klasy sprzęt - wykorzystujemy nowoczesny, drogi sprzęt edukacyjny: oddychające fantomy, manekiny ewakuacyjne o realistycznej wadze, sprzęt który stosują zawodowe służby ratownicze,

 • Przyjazna atmosfera - tworzymy przyjazną, lecz profesjonalną atmosferę. Skupiamy się na każdym uczestniku, a nie jedynie na całej grupie.

 • Cena dbamy o to, by cena każdego kursu była zadowalająca dla naszych klientów i odpowiadała jakości danego szkolenia.

Opłaty

Cena kursu (dostępna w Kalendarzu Kursów) obejmuje:

 • udział we wszystkich zajęciach teoretycznych i praktycznych,

 • udział w dodatkowych zajęciach w straży pożarnej i na Poligonie Ratowniczym,

 • podejście do egzaminu,

 • nielimitowane środki ochrony osobistej,

 • drukowane materiały szkoleniowe,

 • bufet kawowy podczas każdego dnia zajęć,

 • breloczek ratowniczy z maseczką i rękawiczkami.

Osobom, dla których Warszawa nie jest rodzinnym miastem, pomagamy znaleźć atrakcyjne miejsce noclegowe wraz z wyżywieniem.

Recertyfikacja

Recertyfikacja przeznaczona jest dla osób, których uprawnienia KPP utraciły ważność. Szczegółowe informacje o egzaminie recertyfikacyjnym znajdziesz tutaj>>>

Miasta, w którym na co dzień organizujemy kurs KPP to Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz. Jeśli jednak chcesz zorganizować taki kurs w swojej miejscowości – skontaktuj się z nami. Kurs KPP możemy zorganizować w wersji zamkniętej na terenie całego kraju.


Kurs KPP dostępny jest zazwyczaj w wersji otwartej - mogą się zgłaszać pojedyncze osoby.

 

Informujemy też, że ze względu na przepisy podatkowe, w przypadku, gdy na kurs lub recertyfikację kierowany jesteś przez firmę (płatnika VAT), do podanej ceny jesteśmy doliczamy podatek VAT w wysokości 23%. Zawsze wystawiamy fakturę VAT – niezależnie od tego, jak wysoka jest cena kursu.

Aby otrzymać ofertę kursu dla grupy (w formie zamkniętej) prosimy o kontakt z Działem Szkoleń . Prosimy o podanie podstawowych informacji o potrzebach i oczekiwaniach: ilość grup, ilość osób, miejsce realizacji, sugerowane terminy, specjalne życzenia itp.

Dodatkowo wyjaśniamy, że dość często osoby szukające kursu KPP wpisują w wyszukiwarkę frazy: kurs ratownika medycznego czy kurs ratownik medyczny. Niestety, w Polsce nie funkcjonuje żaden kurs, po ukończeniu którego można zostać ratownikiem medycznym. Aby uzyskać ten tytuł niezbędne jest ukończenie studiów wyższych. Osobom poszukującym "kursu ratownika medycznego" oferujemy "kurs ratownika", którym jest właśnie kurs KPP.

Pliki do pobrania

 

 

« powrót

Pliki do pobrania