EMERMED na YouTube
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?
Uratowałbyś życie sam? A potrafisz działać w zespole?


KPP - Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Co musisz wiedzieć o kursach KPP w GRUPIE EMERMED®?

Najważniejsze jest to, że w przeciwieństwie do większości innych podmiotów szkolących w zakresie KPP, dla nas priorytetami są: bardzo wysoki poziom merytoryczny oraz efektywność i zadowolenie klientów. Zarówno sobie samym jak i uczestnikom szkoleń, nasi trenerzy stawiają wysokie wymagania. Dzięki ogromnemu trudowi wkładanemu w każdą edycję kursu, uzyskujemy bardzo wysoką zdawalność egzaminu państwowego (ponad 95 %) oraz wysokie oceny uczestników.

Wieloletnie doświadczenie i dobór najlepszych trenerów - między innymi ratowników medycznych, którzy zajmują czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach ratowniczych (4. miejsce na świecie podczas najważniejszych mistrzostw ratowniczych w Rally Rejviz 2015) sprawiły, że jesteśmy wiodącym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce o bardzo dobrej reputacji. Dotychczas przeszkoliliśmy już ponad 4500 osób, a corocznie do grona Ratowników dołącza kolejnych 900.

Czym jest kurs KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY?

KPP to najbardziej zaawansowany kurs z zakresu pierwszej pomocy, jaki może ukończyć osoba bez wykształcenia medycznego. Jego program jest ściśle określony w przepisach prawa, a prowadzić go mogą tylko uprawnione podmioty. Kurs, z założenia, przeznaczony jest dla podmiotów związanych z ratownictwem, takich jak: PSP i OSP, WOPR, GOPR, Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Straż Miejska, Straż Gminna, jednostki ochrony przeciwpożarowej, jednostki i podmioty współpracujące z systemem PRM oraz osoby pracujące przy zabezpieczaniu medycznym imprez masowych.

Kurs obejmuje postępowanie zgodnie z procedurami Państwowej Straży Pożarnej oraz prowadzony jest wykorzystaniem zestawów PSP R-1 stanowiących ogólnopolski standard wyposażenia jednostek ratowniczych.

Kurs zakończony jest egzaminem państwowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje tytuł RATOWNIKA zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym - tytuł ważny jest przez 3 lata i podlega recertyfikacji, która polega na ponownym podejściu do egzaminu. Posiadanie tytułu Ratownika uprawnia do udzielania pomocy medycznej na poziomie KPP w ramach członkostwa lub współpracy ze służbami profesjonalnymi.

Szczegółowy program kursu oraz zakres uprawnień Ratownika możesz sprawdzić pobierając plik z informacjami szczegółowymi (na dole strony).

Czas trwania to 66 godzin realizowanych zazwyczaj w 6 dni. W ostatnim dniu odbywa się egzamin, w tym egzamin recertyfikacyjny (szczegóły poniżej).

Co jest ważne przy wyborze kursu KPP - krótki poradnik "cena to nie wszystko"

Zdajemy sobie sprawę, że przed kursem ciężko jest sprawdzić, czy wybrany organizator spełni wszystkie deklaracje złożone w ofercie na swojej stronie internetowej. Dlatego chcemy Ci pomóc w trafnym wyborze.

Jeśli znalazłeś inną, na przykład tańszą ofertę i zastanawiasz się jeszcze nad ostatecznym wyborem, a zależy Ci, by odbyć profesjonalny kurs i zostać potraktowanym uczciwie, sugerujemy sprawdzenie, czy organizator gwarantuje Ci to samo co my oraz czy kurs ten prowadzony jest zgodnie z prawem. Jeśli organizator kursu KPP nie spełnia wszystkich wymagań określonych w przepisach, uzyskane przez Ciebie zaświadczenie będzie nieważne i grozi Ci jego cofnięcie na drodze administracyjnej oraz konieczność ponownego udziału w całym kursie i podejścia do egzaminu.

Przez podjęciem decyzji sprawdź zatem, czy:

 • zajęcia trwają minimum 66 godzin zegarowych (nie dydaktycznych) przy czym czas egzaminu nie może być wliczony w czas zajęć - kursy KPP realizowane w czasie krótszym niż 6 dni są najprawdopodobniej organizowane niezgodnie z przepisami,

 • organizator posiada odpowiednie zezwolenie na prowadzenie kursów KPP - poproś o przesłanie kopii decyzji wojewody - wysłanie tych dokumentów e-mailem powinno zająć solidnemu organizatorowi nie więcej niż kilka minut - jeśli oczekiwanie na dokumenty wydłuża się, być może organizator kursu nie posiada wszystkich zezwoleń,

 • kadra prowadząca kurs wpisana jest na listę uprawnionych do prowadzenia zajęć - poproś o imienną listę kadry instruktorskiej,

 • komisja egzaminacyjna składa się z właściwych osób - dwóch lekarzy oraz przedstawiciela podmiotu szkolącego - poproś o imienną listę członków komisji oraz kopię upoważnienia przewodniczącego komisji, wydane przez wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie medycyny ratunkowej,

 • otrzymasz paragon fiskalny lub fakturę VAT - co najmniej jeden z tych dokumentów finansowych musi być wystawiony przez każdy podmiot, który organizuje kursy, a odmowa wystawienia oznacza, że kurs organizowany jest nielegalnie.

Każdy organizator ma obowiązek przedstawić Ci te dane przed kursem. Jeśli unika on udzielenia odpowiedzi na ww. pytania, najprawdopodobniej jest to kurs niezgodny z przepisami.

Wyjątkowe cechy naszych kursów

Zawsze podkreślamy, że nasze kursy są wyjątkowe i bierzemy pełną odpowiedzialność za te słowa. Potwierdzają to zadowoleni klienci. Co nas wyróżnia?

 • Wciągające zajęcia - nie tylko ciekawe wykłady, lecz również intensywne ćwiczenia, symulacje, scenariusze i pozoracje,

 • Mocne przygotowanie do egzaminu - oprócz ćwiczeń zapewniamy zwięzłe, konkretne i przyjazne materiały szkoleniowe,

 • Doświadczona kadra trenerska - zajęcia prowadzą wyłącznie czynni zawodowo ratownicy medyczni, strażacy i psychologowie z ogromnym doświadczeniem, ciągle aktualizujący swoją wiedzę, zdobywający czołowe miejsca na zawodach ratowniczych,

 • Wszechstronne podejście - ćwiczenia i scenariusze realizujemy nie tylko w Centrum Szkoleniowym i na Poligonie Ratowniczym, ale również w jednostkach straży pożarnej, na basenie, w warunkach realnego ruchu ulicznego oraz w trudno dostępnym terenie - poziom trudności dostosowujemy do specyfiki grupy,

 • Zajęcia na Poligonie Ratowniczym - co najmniej 1 dzień zajęć poświęcamy na Poligon Ratowniczy,

 • Realistyczne pozoracje - w pozoracjach wykorzystujemy sztuczne rany i ucharakteryzowanych pozorantów,

 • Wysokiej klasy sprzęt - wykorzystujemy nowoczesny, drogi sprzęt edukacyjny: oddychające fantomy, manekiny ewakuacyjne o realistycznej wadze, sprzęt który stosują zawodowe służby ratownicze,

 • Przyjazna atmosfera - tworzymy przyjazną, lecz profesjonalną atmosferę. Skupiamy się na każdym uczestniku, a nie jedynie na całej grupie.

Opłaty

Cena kursu wynosi 780 zł (sprawdź też promocje cenowe w Kalendarzu Kursów) i obejmuje:

 • udział we wszystkich zajęciach teoretycznych i praktycznych,

 • udział w dodatkowych zajęciach w straży pożarnej i na Poligonie Ratowniczym,

 • podejście do egzaminu,

 • nielimitowane środki ochrony osobistej,

 • drukowane materiały szkoleniowe,

 • bufet kawowy podczas każdego dnia zajęć,

 • breloczek ratowniczy z maseczką i rękawiczkami.

Osobom spoza Warszawy pomagamy znaleźć atrakcyjne miejsce noclegowe wraz z wyżywieniem.

Recertyfikacja

Informacje szczegółowe znajdziesz tutaj>>>

Szczególnie polecamy drugi wariant, gdyż z doświadczenia wiemy, że udział w ćwiczeniach w przeddzień egzaminu podnosi jego zdawalność o ok. 80 %.

W przypadku podejścia do egzaminu recertyfikacyjnego, konieczne jest dostarczenie kopii zaświadczenia o uzyskaniu tytułu Ratownika, które utraciło ważność.

Kurs KPP możemy zorganizować w wersji zamkniętej na terenie całego kraju.


Ten kurs dostępny jest w wersji otwartej - mogą się zgłaszać pojedyncze osoby.

Sprawdź aktualne terminy tego szkolenia

 

Informujemy też, że ze względu na przepisy podatkowe, w przypadku, gdy na kurs lub refertyfikację kierowany jesteś przez firmę (płatnika VAT), do podanej ceny jesteśmy zmuszeni doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Jednak niezależnie od ostatecznej ceny, zawsze wystawiamy fakturę VAT.

Aby otrzymać ofertę kursu dla grupy (w formie zamkniętej) prosimy o kontakt z Działem Szkoleń. Prosimy o podanie podstawowych informacji o potrzebach i oczekiwaniach: ilość grup, ilość osób, miejsce realizacji, sugerowane terminy, specjalne życzenia itp.

« powrót

Pliki do pobrania